Kayıp Anahtar

Uzun yıllardan itibaren bir çok araç  güvenlik yüksek ölçüde artırıldı bunların en başında immobilizer diye bir sistem oluşturuldu. immobilizer anahtarın içerinde bulunan elektronik bir manyetik çiptir ve  anahtarı kontağa taktığınız zaman kontağın çevresindeki immobilizer yuvarlak anteni anahtarın içerisindeki immobilizer manyetik çipi gördüğünde otomobilin ateşleme sistemini açmaktadır marş bastığınızda otomobil çalışmaktadır. Eğer bu anahtarın içerisindeki immobilizer cip hasar görmüş ise aracı çalıştırmanız mümkün  değildir ve bu tip arızalı durumlarda aracınıza yeni bir immobilizer çip tanıtılması gerekmektedir. 

Kayıp Anahtar Nasıl Yapılır ?

Kayıp anahtar yedek anahtara göre çıkartılması en 1 saat sürmektedir. Aracın immobilizer sistemi çözülüp yeni anahtara kodlanmaktadır. Kaybolan anahtar aracın beyninden silinmektedir.

Aracınız var anahtarını kaybettiğiniz ve yolda kaldınız firmamıza ulaştığınız bulunduğunuz konumu bize gönderin. Bizde tam teçhizatlı yol servis aracımız ile bulunduğunuz konuma gelerek aracınıza OBD2 bağlantı yerinden lisanslı cihazımı bağlıyarak ortalama 30 dk içerisinde otomobilinize anahtarı tanımlıyoruz. Bu işlemin ardından kapı kilitlerinizden bir tanesi çıkartıyoruz ve içerisindeki anahtar şifrelini okuyoruz ve cnc elektronik laser makinalarımız ile sıfır bir anahtar üretiyoruz daha sonra çıkartmış olduğumuz kapı kilidi geri yerine takıyoruz ve bütün işlemler son bulup yeni anahtarınızı size teslim ediyoruz.