Oto Yedek Anahtar Yapımı

Aracınız için marka model ve yıla  göre aracın orijinal anahtar tipini tespit edip cnc elektronik laser kesim makinalarımızla aracın mekanik anahtarını işleme alıp okutup daha sonra aracınıza yapacığımız anahtarı işlenmek üzere cnc laser kesim makinamıza anahtarı işlenmek üzere bağlıyoruz. Cnc makinanın özeliği aracın ilk orijinal anahtarı gibi hatasız fabrikasyon olarak çıkarmasıdır. Cnc işlem bittikten sonra mekanik anahtarın üzerindeki çapaklar temizlenecek ve anahtar mekanik olarak çalışıp çalışmadı test ediyoruz. Kontrollerimiz başaralı ise diğer işlemlere hemen geçiyoruz bazı araç modellerin de mekanik anahtar yok olup sadece smart anahtar yani Start Stop ile çalışmaktadır. Bu tip araçlarda her zaman smart kumandanın içerinse 1 adet gizli anahtar vardır bu anahtarın özeliği kumanda pilli bitmesi veya arıza yapıp butonların çalışmaması gibi vs. problemler olduğunda aracın kapısını açmak için kullanılır ilginç olan ise çoğu araç sahibi bu özelikten habersiz olmasıdır.

YEDEK ANAHTAR NASIL PROGRAMLANIR ?

Aracın mevcut anahtarını ve sistemine tanımlayacağımız yedek anahtarımızı alıp araca doğru hareket ediyoruz araçlarda arıza tespit etmek ve yeni veri yüklemek için her araçta standart OBD2 soketinin yerini tespit ediyoruz bazı araçlarda debriyaj, fren, gaz pedallarının üstünde yer alıp yine bazı araçlarda sigorta kutusunun altında veya vites tertibatının civarında yer almaktadır. OBD2 soketine bilgisayar diagnostics cihazımızı bağlıyoruz güvenlik protokol işlemlerini tamamlandıktan sonra sizin isteğinize göre araçtaki tüm kayıp anahtarları siliyoruz ardından bize mevcut teslim etiğinizi anahtarları tanımlıyoruz sonrasın da yedek anahtarı araca tanımlıyoruz sisteme kayıt edip cihazımızı kapatıp obd2 cihaz soketinden çıkartıyoruz ve tek tek tüm anahtarları çalışıp çalışmadığını test edip tüm işlemler sona erdiğinde anahtarınızı size teslim ediyoruz bazı araçlarda tüm bu makalemizde yazılı olan işlemleri en azami 20 dakika sürmektedir isteğiniz doğrusunda bu tarz da hizmetleri almak için aracınızı servis noktalarımıza getirmeniz gerekmektedir araç olmadan işlem yapmak  şuan ki teknoloji açısından imkansızdır.

ŞAYET özel sebeplerden ötürü aracınızı servis noktalarımıza getirememe olasılığınızda irtibat numaralarımız ile bizlere ulaşıp yol servisi de sağlanmaktadır bulunduğunuz konumu bildirip mobil tam teçhizatlı araçlarımız ile yukarıda yazmış olduğumuz Yedek Anahtar Nasıl Yapılır makalemizde de anlattığımız işlemeleri aracın bulunduğu konumda da  gerçekleştirmekteyiz